Tijdens Stadskanaal onder Stoom, op 20 en 21 september 2025, zijn ook een aantal gastlocomotieven aanwezig. Hieronder een overzicht van deze locomotieven.
Het weekend zal in het teken staan van Sporen van de Wederopbouw. Het is dit jaar 80 jaar geleden dat Europa is bevrijd na de Tweede Wereldoorlog. De oorlog en de daaropvolgende wederopbouw hebben een behoorlijke invloed op onze regio gehad, en zonder spoor in Nederland had de wederopbouw er heel anders uitgezien. Het gastmaterieel van dit jaar heeft hier rechtstreeks mee te maken.
Loc NS 7853 van de collega’s van Museum Buurtspoorweg (MBS) uit Haaksbergen zal tijdens Stadskanaal onder Stoom meerijden in de dienstregeling. Deze locomotief uit 1910, gebouwd door de Schweizerische Lokomotiv- und Maschinenfabrik in Winterthur, Zwitserland, is gerestaureerd bij de MBS en rijdt daar al vele jaren. Stoomloc NS 7853 is van hetzelfde type als door de NS na de oorlog tweedehands van de Zwitserse spoorwegen is overgenomen voor de wederopbouw;
Naast deze locomotieven zijn ook de eigen machines van Museumspoorlijn STAR natuurlijk dit weekend onderweg. Bekijk het volledige overzicht op deze pagina.